Kodėl reikėtų rinktis operacinį svorio mažinimo metodą?
- Operacijų rezultatas yra ilgalaikis. Švedijoje atliktas mokslinis tyrimas, kurio metu 2000 pacientų atlikta svorį mažinanti operacija ir 2000 pacientų taikytas gydymas dieta prižiūrint šeimos gydytojui. Pacientai jau stebimi daugiau kaip 15 metų. Pacientai po svorio mažinimo operacijos numetė apie 15-20 proc. svorio ir sugebėjo numestą svorį išlaikyti ilgą laiką. Pacientai, kuriems taikytas gydymas dieta, svorio beveik nenumetė.
- Mažėja mirštamumas, gerėja sveikata. Operacinis nutukimo gydymas ne tik efektyviai mažina kūno masę, bet ir sumažina mirštamumą nuo tokių ligų, kaip II tipo diabetas ir jo sukeltos komplikacijos, miokardo infarktas, moters lyties organų piktybiniai navikai. Taip pat pagerėja visų ligų, susijusių su nutukimu, kontrolė.
- Mažai invazyvios operacijos. Visos operacijos atliekamos laparoskopiniu būdu – tai yra neatveriant pilvo ertmės, per nedidelius pjūvius įvedami instrumentai. Viename iš instrumentų yra įmontuota vaizdo kamera. Visi chirurgo operaciniai veiksmai atliekami stebint vaizdą ekrane. Atlikus operacijas laparoskopiniu metodu pagreitėja pacientų atsistatymas. Pacientai po 2 val. jau pradeda vaikščioti, nesant pooperacinių komplikacijų po 2 dienų išrašomi iš ligoninės, greičiau grįžta į aktyvų gyvenimą. Operuojant laparoskopu ženkliai sumažėja plaučių ir operacinio pjūvio komplikacijų.
Kam rekomenduojamas operacinis gydymas?
- kai kūno masės indeksas (KMI) ≥ 40 kg/m2
- arba KMI ≥ 35 kg/m2 ir serga gretutinėmis, su nutukimu susijusiomis ligomis (II tipo diabetas, padidėjusio kraujo spaudimo liga, miego apnėja, neuždegiminė sąnarių liga – artrozė, nevaisingumas).
- Išbandyti neoperaciniai svorio mažinimo metodai buvo neveiksmingi.
- Nėra endokrininių ligų galinčių sukelti nutukimą (jos pasitaiko retai).
- Pacientas psichologiškai stabilus:
- Supranta, kaip operaciniai gydymo metodai sumažina svorį.
- Yra įsisąmoninęs, kad operacija savaime dar negarantuoja svorio sumažėjimo.
- Nevartoja alkoholio ir narkotinių medžiagų.
- Neserga sunkiai gydoma psichikos liga.
- Sutinka su ilgalaikiu pooperaciniu stebėjimu.
Pagrindinis kriterijus, kuriuo remiantis siūlomas operacinis gydymas, yra kūno masės indeksas (KMI).
Kūno masės indeksas (KMI) – tai ūgio ir svorio santykio rodiklis, leidžiantis įvertinti ar žmogaus svoris normalus, ar yra antsvoris bei nutukimas. Šis indeksas apskaičiuojamas pagal formulę:
KMI = Kūno masė (kg) ⎟ Ūgis (m ⋅ m).
Kodėl reikia vertinti kūno masės indeksą, bet ne svorį?
Jeigu pacientas, kuris sveria 140 kg ir yra 220 cm ūgio, jam bus nustatytas lengvas viršsvoris. Tačiau, jeigu 140 kg paciento ūgis bus 170 cm, tai paciento viršsvoris bus labai didelis ir sudarys bene pusę esamo svorio.
Domitės šia operacija? Užpildykite formą puslapio apačioje